Goran Gora raksta mūziku teātra izrādei “Indrāni” un korim “Latvija”

2012.gada 26.maijā pirmizrādi piedzīvos Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī uzvestā Rūdolfa Blaumaņa luga “Indrāni”, un izrādes mūziku tika uzaicināts komponēt Goran Gora. Strādājot pie iestudējuma, dziesminieks izvēlējās rakstīt mūziku akadēmiskajiem instrumentiem – stīgu un pūtēju kvartetiem. Līdz ar to, droši var apgalvot, ka šī ir pirmā Goran Goras pieredze akadēmiskās mūzikas žanrā.

Jāatzīmē, ka šī nav vienīgā šogad gaidāmā mūziķa iejušanās Komponista ampluā – 4.septembrī “Garīgās mūzikas festivālā” gaidāms viņa pirmā kora opusa pirmatskaņojums. Valsts akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā (diriģenta Māra Sirmā vadībā) izskanēs dziesminieka komponētais “novērojums” par Noasu – viņa pārdomām, sajūtām un cerībām, brīdī, kad Dievs paziņo par viņa uzdevumu uzbūvēt šķirstu un būt vienam no dažiem izglābtajiem Pasaules plūdos.

Savukārt, jūnijā gaidāma pirmizrāde dziesminieka un “Dejas Anatomijas” kopdarbam – laikmetīgās dejas izrādei, kuras centrā ir komponists radīšanas brīdī. Kas gūst virsroku – prāts vai skaņa? Kas un kurā brīdī vada komponistu? Impulss vai mērķis? …

Gana intriģējošs gads, vai ne?
Ar mīlestību,
Jūsu Gorans

Leave a Reply